Genç Odaları

Gençlerin dinleme dışında da zaman geçirdikleri genç odası, farklı model seçeneklerine sahiptir. Odalarında zaman geçirmek ve kendilerine ait bir alanlarının olması, onlar için özel bir anlam taşır. Bu özel alanın, konforlu ve rahat olması son derece önemlidir. Aynı zamanda, tarzlarını da yansıtacak özellikte olması da onları etkiler. Günümüzde farklı firmalar, birbirinden farklı genç odası modelleri çıkarır. Bu modeller yardımıyla gençlere istediklerini verme noktasında yardımcı olurlar. Karyola, gardırop ya da şifonyer içeren modeller, her ihtiyaca cevap verir. Genç odasını dekore ederken, genel anlamda şu noktalara dikkat etmeniz önerilir:

  • Model
  • Kalite
  • Boyut
  • Renk
  • Desen
  • Tarz
  • Mobilya türü

Genç odası takımı, bu tür kriterler ile son halini alır. Küçük boyutlu odalara sahip kullanıcılar, alanlarına derinlik katacak modeller tercih etmelidir. Bu şekilde daha geniş ve ferah alanlara kavuşmaları mümkün olur. Bu tip bir odaya sahipseniz, ranza modelleri sizin için en uygun tercih olacaktır. Alanlarını tasarruflu şekilde kullanan gençler, farklı fonksiyonları bünyesinde barındıran modelleri tercih etmelidir. Aynı odada birden fazla kişi kalıyorsa, ranza ve yavru yatak modelleri, genç odaları için uygun bir seçim olur. Renk olarak açık tondaki mobilyaları tercih etmeniz, kullandığınız alana belirgin bir derinlik katar. Oda takımlarında daha koyu tonları seven gençlere özel de farklı modellere ulaşmanız mümkündür. Uzun yıllar dayanması istenen genç oda takımları için, kullanılan malzeme oldukça önemlidir.

Daha Hareketli Alanlar İçin Renkli Genç Odaları

Evlerin renkli köşelerinden olan genç odaları, , kullanışlı genç çalışma masası modelleri ile de dikkat çeker. Bu masalar, yer tasarrufu sağlarken, depolama alanları ile de öne çıkar. Kullanıcıları gibi genç çizgilere sahip olan genç odaları, eğlenceli ve dekoratif tasarımlara sahiptir. Günümüzde, kullanıcıların kişisel zevklerini yansıtan birçok farklı model bulunur. Şirin tasarımları sevenler için genç oda tasarımları farklı seçenekleri ile karşınıza çıkar. Beyaz ve pembe renklerin yanında, şık dokunuşları ile kızlar için oldukça uygun çizgileri bünyesinde barındırır. Gençlerin takımının renklerinden oluşan genç odaları da en sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Gençlerin zamanlarının çoğunu geçirdikleri bu alanlar, uyku alanları olarak da ergonomik olmalıdır.

Küçük odalarda bazalı genç odası tercih edilmesi, konfor alanında size istediğinizi verir. Çok çocuklu ailelerde yavrulu ranza kullanılması da genel olarak aynı amaç içindir. Seçilen tüm modellerin, ergonomik kullanım sağlaması da son derece önem taşır. Güncel modellere sahip olan genç odaları,  sağlam parçaları ile öne çıkar. Genç odalarında oluşabilecek dağınıklığı önlemek adına, bazalardan da yardım alınabilir. Yavrulu oda takımı modellerini de aynı şekilde depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Depolama alanının geniş olması, genç odalarında oluşan dağınıklığı önlemenize yardımcı olur. Bu şekilde, gençler kendi odalarında daha kaliteli vakit geçirir.

Genç Odası Modellerinde Kaliteye Yer Verin

Genç odalarında gerekli olan birçok modül bulunur. Özenerek aldığınız farklı oda takımlarından yıllarca kullanabileceğiniz dayanıklı bir performans beklemeniz son derece normaldir. Bu noktada, mobilyanın yapım aşamasında kullanılan ana malzemeler değer kazanır. Ahşap genç oda takımları, oldukça dayanıklı olmaları ile ön plana çıkar. Ahşabın doğal ve sağlam yapısı uzun ömürlü olmasına katkıda bulunur. Ahşap modellerini, değişik renkteki yatak örtüleri ile kombin edebilirsiniz. Kahverengi ağırlıklı olan modeller de renkli yatak örtülerinden yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde farklı özelliklere sahip aksesuarlarla kombin ederek otantik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Genç odası erkek modellerinde, mobilyaların sağlam olması son derece öne taşır. Ahşaba göre daha uygun fiyatlı olan MDF malzemeye sahip mobilyalar sağlam malzemelerden oluşması ile tercih nedenleri arasında yer alır.

Yüksek teknolojide ve titizlik içinde üretilen genç odaları, kullanıcılar tarafından beğenilen modelleri bünyesinde barındırır. Genç odası takımı fiyatları, tercih ettiğiniz ürünlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Zevkli genç odası tasarımlarında, farklı modeller göze çarpar. Bu tür tasarımlarda, metal materyaller yardımcı malzeme olarak kullanılır. Metal merdivenleri olan ranzalar, odanıza daha modern bir hava katacaktır. Genç odası çalışma masası da buna uygun şekilde seçilmelidir. Metal malzeme bu alanda, çekmece kulplarında tercih edilir. Çeşitli özelliklere sahip olan genç odaları, renkli veya düz tasarımlarıyla dikkat çeker.

Genç Odası Seçiminde Önceliklerinize Dikkat Edin

Gençlerin yoğun zaman geçirdikleri kendi odalarını tasarlarken, titiz olmak önemlidir. Tüm ölçüler, oda yapısına göre baz alınırsa daha kullanışlı bir alan elde edilmiş olur. Bu noktada, odada kalacak kişi sayısı son derece önemlidir. Sizler de farklı modellerde ergonomik tasarıma sahip ürünlere öncelik vererek daha kullanışlı genç odalarına sahip olabilirsiniz. Küçük m2’li odalarda kullanılacak modeller, oldukça kullanışlı bir alana ihtiyaç duyar. Bu tür alanlarda daha çok, yer tasarrufu ve depolama alanı öne çıkar. Çocuk odası fiyatları gibi genç odası fiyatları da farklı aralıklara sahiptir.

Bazı yeni model genç odalarında, basamaklara yerleştirilen çekmeceler, fazladan depolama alanı sunar. Hem yatak hem depolama alanı olarak kullanacağınız modeller de bu alanda size destek olur. Kız çocuk odası ve genç odası çeşitleri, ihtiyacınız olanı size verir.

Gösterilen sonuç sayısı: 11

Yan paneli aç

Comfort Genç Odası

30% 10.639 7.440 

Space Genç Odası

30% 10.029 7.013 

Trio Genç Odası

30% 13.445 9.402 

Luna Genç Odası

30% 15.272 10.680 

Frezya Genç Odası

30% 12.141 8.490 

New City Genç Odası

30% 12.317 8.613 

Perla Genç Odası

30% 14.024 9.807 

Venüs Genç Odası

30% 14.339 10.027 

Alfa Genç Odası

30% 12.673 8.862 

Trend Genç Odası

30% 6.303 4.408